снимка Костадин Андонов

Националите ни по борба тръгват за турнир в Румъния

01 August 2019
Автор: start-photo.bg

Състезателите от националните ни отбори по борба в трите стила заминават днес за турнир в Румъния. 

 

При класиците след дълго лечение на травма в отбора се връща Тарек Абделслам, който спечели европейска титла за България през 2017-а. Той ще се бори в категория до 87 кг. Последната му изява на голямо първенство бе на европейското през миналата година.

Надпреварата е проверка преди световното в Казахстан през септември, първа олимпийска квалификация за игрите Токио 2020.

В класическия стил тимът ще бъде воден от Бисер Георгиер и Илиян Георгиев, а съдия на турнира ще бъде Иван Николов. 

Следва отборът: 
кат. 60 кг Иво Ангелов – „Миньор”, Перник
кат. 63 кг Румен Савчев – „Ботев-93”, Враца
кат. 67 кг Дейвид Димитров – „Слава”, Монтана
кат. 67 кг Константин Стас – „Васил и Георги Илиеви”, Кн
кат. 72 кг Айк Мнацаканян – „Миньор”, Перник
кат. 77 кг Даниел Александров – „Миньор”, Перник
кат. 82 кг Светослав Николов – „Ботев-93”, Враца
кат. 87 кг Тарек Абделслам – „Миньор”, Перник
кат. 97 кг Кирил Милов – „Ботев-93”, Враца
кат. 130 кг Милослав Методиев – „Васил и Георги Илиеви”, Кн
кат. 130 кг Делян Алишахи – „Слава”, Монтана

В свободния стил Валентин Ангелов и Салим Салим имаха лагер в Румъния и ще разчитат на следните състезатели: 
кат. 57 кг Георги Вангелов – „Юнак-Локомотив”, Русе
кат. 57 кг Микяй Наим – „Димитровград”
кат. 60 кг Стефан Иванов – „Юнак-Локомотив”, Русе
кат. 65 кг Михаил Георгиев – АСК „Сливен”, Сливен
кат. 70 кг Али-Паша Умарпашаев – „Юнак-Локомотив”, Русе
кат. 86 кг Ахмед Магамаев – „Юнак-Локомотив”, Русе
кат. 86 кг Светослав Димитров – „Левски”, София

При жените старши треньорът Петър Касабов и помощниците му Стоян Петков и Серафим Бързаков ще водят следните състезателки: 
кат. 50 кг Миглена Селишка – „Левски”, София
кат. 50 кг Фатме Мандева – „Юнак-Локомотив”, Русе
кат. 55 кг Евелина Николова – „Ангел Гочев”, Созопол
кат. 57 кг Мими Христова – „Левски”, София
кат. 62 кг Тайбе Юсеин – „Левски”, София
кат. 65 кг Юлияна Янева – СК Борба и самбо, Ямбол
кат. 68 кг София Георгиева – „Левски”, София
кат. 76 кг Мария Оряшкова – „Юнак-Локомотив”, Русе

Водещо новини