Голям успех! Марица победи руския шампион в Москва

24 January 2020
Автор: start-photo.bg

Волейболният ни шампион при жените Марица Пловдив постигна една от най-значимите си победи на европейската сцена. Българският тим надигра като гост с 3:1 гейма руския първенец Динамо Москва в двубой от група Е на Шампионската лига. В този мач Марица беше воден отново от националния селекционер Иван Петков, който в последните месеци се концентрира върху участието на България в олимпийската квалификация.

Двубоят започна равностойно, а българският отбор спечели важните разигравания в края на първата част, за да поведе след 25:23. Най-успешният отбор в историята на европейския клубен волейбол при жените отговори с 25:18, но до края пловдивският тим доминираше и победи - 25:23, 25:17 и 3:1 гейма.

Това е първи успех за Марица в тазгодишното издание на турнира. До края на груповата фаза пловдивчанки имат две домакинства на френския Кан и друг руски отбор Уралочка, а при две победи шампионките могат да се надяват на класиране за четвъртфиналите.