Голям успех! Марица победи Кан и мечтае за голям пробив в Европа

06 February 2020
Автор: start-photo.bg

Волейболистките на Марица постигнаха втората си победа в група Е на Шампионската лига. Тимът на Иван Петков спечели с 3:1 (-17, 18, 12, 21) домакинството си на френския Кан и запазва шансове за класиране на четвъртфиналите. За целта българският шампион ще трябва да победи руския Уралочка в последния си двубой и да изчака благоприятно развитие на двубоите в другите четири групи, защото напред продължават победителите и трите най-добри втори отбора.

Пред над 3000 зрители в зала "Колодрума" българският отбор игра на много високо ниво, преодоля загубата в първия гейм и след това разби смятания за фаворит съперник. Впечатляващо е, че всичките шест волейболистки от основния състав на Марица завършиха с 10 или повече точки, като най-резултатни с по 14 станаха Емилия Димитрова и Христина Вучкова.