снимка Костадин Андонов

Григор оцеля и продължава напред в Шанхай

11 October 2017
Автор: start-photo.bg

Григор Димитров се класира драматично за третия кръг на турнира от сериите Мастърс 1000 в Шанхай (Китай). Първата ни ракета спаси три мачбола, за да победи с 3:6, 6:3, 7:6(6) Райън Харисън (САЩ). Следващият съперник на хасковлията ще се определи в двубоя на десетия поставен Сам Куери с друг американец Франсис Тиафо.

Двубоят днес беше много труден за българина, който не започна добре и загуби първия сет. След това Григор вдигна значително процента при първи сервис и това му донесе успех и равенство в резултата.

Първият критичен момент за нашия в третия сет дойде при 4:5 и 0-30 в полза на Харисън при сервис на Димитров. Българинът обаче се върна в резултата и докара нещата до тайбрек. Там американецът поведе с 5-2, а след това и с 6-3, за да получи три мачбола. Григор се справи отлично с двата си сервиса, а след това и проби подаването на Харисън, за да затвори мача в своя полза с 8-6.