снимка Костадин Андонов

Голям успех! Владимир Илиев написа история с първи медал от световно първенство

13 March 2019
Автор: start-photo.bg

Владимир Илиев записа историческо постижение за мъжкия ни биатлон. Един от най-изявените ни състезатели през последните години спечели сребърен медал в дисциплината 20 км индивидуално на световното първенство в шведския зимен център Йостерсунд. Отличието е първо за страната ни при мъжете в историята на световните първенства.

Стартиралият с №42 Илиев порази 19 от общо 20 мишени и успя да се пребори за първия в историята на родния биатлон при мъжете медал от шампионат на планетата. Илиев остана на 1:08.7 минута от победителя Арнд Пайфер. Германецът бе безгрешен в стрелбата и даде време 52:42.4 минути.

Още двама българи се класираха в Топ 30. Димитър Герджиков финишира 21-и, а Красимир Анев е 27-и.