снимка FIVB

Волейболистите ни отстъпиха на световните шампиони

08 June 2019
Автор: start-photo.bg

България допусна четвъртото си поражение във Волейболната лига на нациите. Играчите на Силвано Пранди отстъпиха с 1:3 гейма (22, -19, -25, -20) пред световните шампиони от Полша в двубой от втората седмица на турнира. Срещите в нашата група се играят в Китай, а българите остават с една победа от началото на надпреварата.

За разлика от мача срещу Китай, днес България игра значително по-силно и дори поведе в резултата. След това обаче поляците повишиха нивото в своето представяне и успяха да обърнат. Ключови бяха моментите в края на третата част, когато националите ни пропуснаха възможности отново да излязат напред в геймовете.

Най-резултатен за България беше диагоналът Николай Учиков с 15 точки, а Розалин Пенчев добави 14. За Полша с 18 завърши Бартош Беднож.

Утре България ще изиграе последния си двубой в Нинбо срещу лидера в Лигата на нациите Франция.