снимка FIVB

Хубава победа! Волейболистите показаха лице и обърнаха Франция

09 June 2019
Автор: start-photo.bg

Волейболистите на България напомниха за истинското си лице, което може да стресне и най-добрите в света. След четири поредни загуби в турнира Лига на нациите, играчите на Силвано Пранди намериха воля да обърнат от 0:2 финалиста в миналогодишното издание на надпреварата Франция. Поражението е първо за "Петлите" от началото на турнира, а нашите национали продължават с два успеха и четири загуби.

Французите започнаха по-силно и взеха солиден аванс след 25:18 и 25:23. След това обаче българската блокада заработи на много високо ниво, за да спре силната френска атака. Съперникът изпусна добър аванс при 16:13 в четвъртия гейм, а с 25:21 и 25:23 България докара нещата до тайбрек. Там Франция направи много грешки, за да спомогне за българския успех.

Много силен мач със 17 точки записа Розалин Пенчев. Следващата седмица България е домакин на турнир от Лигата на нациите във Варна, където съперници са Австралия, Япония и Италия.