снимка Костадин Андонов

България победи Сърбия в контрола преди олимпийската квалификация

25 July 2019
Автор: start-photo.bg

Мъжкият ни национален отбор по волейбол победи с 3:2 гейма Сърбия в контрола преди олимпийската квалификация. Срещата се игра в Белград, а Силвано Пранди заложи в стартовия си състав на братята Николай и Розалин Пенчеви, Цветан Соколов като диагонал, разпределя Георги Сеганов и центровете Светослав Гоцев и Виктор Йосифов.

Най-резултатен стана Соколов с 19 точки и убийствена ефективност в атака, а 14 точки добави Гоцев, който направи 6 блокади.

Днес двата тима ще изиграят още една контрола в Белград. Проверките са част от подготовката на двата тима за предстоящите олимпийски квалификации. България е в група с Бразилия, Пуерто Рико и Египет, като мачовете ще се играят между 9 и 11 август във Варна, а само първият отбор в крайното класиране ще си осигури място на игрите в Токио.