Волейболистките ни осми, младежите играят за пето място на олимпийския фестивал в Баку

27 July 2019
Автор: start-photo.bg

Българските волейболистки се наредиха осми в крайното класиране на завършващия днес в Баку олимпийски европейски младежки фестивал. Във финалната четворкА за разпределение на местата от пето до осмо те допуснаха две поредни загуби с по 0:3 – първо от Германия (19, 23, 17) и след това от Украйна (18, 23, 21) и така останаха осми.

При младежите българските волейболисти победиха с категоричното 3:0 (19, 21, 16) състава на Азербайджан в „полуфинален“ мач за класиране от 5 до 8 място и по-късно днес ще играят за 5-6 място със състава на Чехия.

В джудото в кат. над 70 кг при девойките Ирина Железарска отстъпи в първия си двубой пред холандката Дижкстра, която по-късно стана вицешампионка. При младежите до 70 кг Борислав Владов надви в първата си среща азера Насирли, но след това бе победен от румънеца Крет и приключи участието си на седмо място в крайното класиране.

В леката атлетика в хвърлянето на диск Марин Иванов записа 47.15 м в квалификациите и това не му осигури място на финала.

С 4:55,60 мин. Иван Палигоров не успя да премине сериите на 400 м съчетано плуване. Жанет Ангелова финишира за 27,78 сек на 50 м свободен стил и не продължи напред. Жанет участва и на 800 м свободен стил и с 9:16, 89 мин. завърши последна в серията си. Калина Николаева бе резерва за финала на 200 м съчетано, но в крайна сметка не намери място сред най-добрите осем.