снимка Костадин Андонов

България победи Египет на старта на олимпийската квалификация (ГАЛЕРИЯ)

10 August 2019
Автор: start-photo.bg

Волейболистите на България започнаха с победа с 3:1 гейма (11, 31, -19, 19) срещу Египет домакинската олимпийска квалификация във Варна. Така тимът ни потвърди очакванията, че заедно с Бразилия ще си оспорва квотата за Токио. Селесао също спечели своя двубой от първия ден с 3:0 срещу Пуерто Рико, а днес фаворитите ще разменият своите съперници преди битката помежду си утре.

Българският отбор започна вдъхновено. От другата страна на мрежата липсваше съпротива и първият гейм приключи бързо в наша полза. Най-важна за изхода от срещата се оказа втората част, която тимът ни измъкна и с доза късмет - 33:31. В третия гейм волейболистите на Силвано Пранди бяха надиграни, но след това върнаха нивото в представянето си и успеха за затворят мача с 3:1.

Най-резултатен с 28 точки беше диагоналът Цветан Соколов, а още 14 добави Тодор Скримов.