Волейболистките ни загубиха от световния шампион на европейското

05 September 2019
Автор: start-photo.bg

Женският ни национален отбор по волейбол ще се задоволи с място в осмицата на европейското първенство. Тимът на Иван Петков загуби с 0:3 гейма (-19, -18, -26) от световния шампион Сърбия в четвъртфинален сблъсък, игран в Анкара. И това класиране обаче е успех за отбора ни, който не е стигал до тази фаза на европейски шампионат от 10 години насам.

Единствено в третия гейм българският тим можеше да върне интригата и дори имаше точка за спечелване на частта. Дори в този момент обаче класният сръбски отбор показа повече класа и стигна до чиста победа.

Много силен мач за Сърбия изигра Тияна Бошкович, която стана най-резултатна с 22 точки, а 11 добави другият основен реализатор Бранкица Михайлович. За българския тим капитанът Елица Василева приключи с 18 точки, 10 направи Гергана Димитрова.