снимка cev

България с втора загуба на европейското по волейбол

18 September 2019
Автор: start-photo.bg

Националният ни отбор по волейбол записа второто си поражение в група А на европейското първенство. В Монпелие играчите на Силвано Пранди отстъпиха с 1:3 гейма (22, -23, -21, -17) на Италия и така вече е ясно, че ще финишират на трето място в групата. На осминафиналите почти сигурно съперник на нашите ще е Словения, а националите ни ще трябва да пътуват за този двубой до Любляна.

Срещу Италия волейболистите ни се представиха значително по-добре от двубоя с домакина Франция, загубен в три гейма. Цветан Соколов започна на изключително ниво и поведе отбора за успех в първия гейм. В следващите две части италианците спечелиха няколко важни разигравания, за да обърнат резултата, а след това бяха убедителни в четвъртия гейм и стигнаха до крайния успех.

Соколов завърши срещата като най-резултатен с 22 точки. От другата страна Иван Зайцев записа 21 за Италия, а Османи Хуанторена помогна за победата с 20.