снимка Костадин Андонов

Младите ни борци в свободния стил с първо място на Балканиадата

07 October 2019
Автор: start-photo.bg

Българският отбор по свободна борба за юноши се класира на първо място в отборната надпревара на Балканиадата в Панагюрище. Тимът спечели 17 отличия, от които златните са 4. В останалите възрасти и стилове младите ни таланти са втори. 

Първенството бе за юноши и девойки, момчета и момичета, кадети и кадетки в свободния и класически стил. 

На тепиха излязоха над 400 състезатели от 8 държави. За първи път от над 30 години България бе домакин на Балкански шампионат.

На официалното откриване присъстваха Христо Маринов, председател на БФ Борба, Валентин Райчев, генерален секретар, Тибор Паласти, съдия от Международната федерация (UWW).

 

Следват медалистите ни:

СВОБОДНА БОРБА:
ЮНОШИ
ОТБОРНО - 1 място
кат. 57 кг Цветан Мустафов - 2 място
кат. 57 кг Костадин Гуцев - 3 място
кат. 61 кг Стилян Илиев - 1 място
кат. 61 кг Преслав Върбанов - 3 място
кат. 65 кг Иван Бадавров - 2 място
кат. 65 кг Алиш Алиш - 3 място
кат. 70 кг Димитър Ангелов - 1 място
кат. 70 кг Тургай Февзи - 3 място
кат. 74 кг Киро Михов - 2 място
кат. 74 кг Иван Енчев - 3 място
кат. 79 кг Октай Хасан - 1 място
кат. 79 кг Илия Христов - 2 място
кат. 86 кг Христо Методиев - 1 място
кат. 86 кг Христо Илиев - 4 място
кат. 92 кг Магриот Маринов - 3 място
кат. 97 кг Цветан Ефтимов - 2 място
кат. 97 кг Георги Велев - 3 място
кат. 125 кг Даниел Веселинов - 2 място

КАДЕТИ:
ОТБОРНО - 2-ро място
кат. 45 кг Сали Сашев - 1 място
кат. 45 кг Марин Маринов - 3 място
кат. 48 кг Ерджан Неджибов - 2 място
кат. 51 кг Виктор Нейчев - 2 място
кат. 51 кг Владислав Димитров - 3 място
кат. 55 кг Мариан Димитров - 3 място
кат. 60 кг Рухан Расим - 1 място
кат. 65 кг Божидар Динев - 2 място
кат. 65 кг Никола Стефанов - 3 място
кат. 71 кг Петър Михов - 2 място
кат. 71 кг Никола Нейчев - 3 място
кат. 80 кг Адил Мехмедали - 3 място
кат. 110 кг Георги Иванов - 2 място
като. 110 кг Кристиян Димитров - 3 място

МОМЧЕТА
ОТБОРНО 2 място
кат. 38 кг Серджан Юсеинов - 2 място
кат. 41 кг Дилян Дичков - 2 място
кат. 41 кг Дарин Дичков - 3 място
кат. 44 кг Антъни Бояджиев - 3 място
кат. 48 кг Таню Танев - 1 място
кат. 52 кг Калоян Атанасов - 2 място
кат. 57 кг Ердал Галип - 1 място
кат. 57 кг Гюкан Хазим - 3 място
кат. 62 кг Стивън Христов - 2 място
кат. 63 кг Дянко Дянков - 3 място
кат. 68 кг Радомир Стоянов - 1 място
кат. 68 кг Кристиян Кръстев - 3 място
кат. 75 кг Сали Салиев - 2 място
кат. 85 кг Георги Станков - 2 място
кат. 85 кг Иван Иванов - 3 място

КЛАСИЧЕСКА БОРБА
ЮНОШИ
ОТБОРНО - 2 място
кат. 55 кг Денис Демиров - 2 място
кат. 60 кг Илия Мустаков - 2 място
кат. 60 кг Цветан Сирашки - 3 място
кат. 63 кг Никълъс Сулев - 2 място
кат. 67 кг Иво Илиев  - 2 място
кат. 67 кг Георги Аначков - 3 място
кат. 77 кг Теодор Домозинов - 3 място
кат. 82 кг Захари Зашев - 1 място
кат. 87 кг Мариян Маринов - 1 място
кат. 87 кг Александър Петров - 3 място
кат. 97 кг Калоян Павлов - 2 място
кат. 97 кг Христо Димов - 3 място

КАДЕТИ
ОТБОРНО - 2 място
кат. 48 кг Красимир Калоянов - 3 място
кат. 51 кг Тайфун Тодоров - 3 място
кат. 55 кг Айреди Хюсеин - 3 място
кат. 60 кг Рафет Рашид - 2 място
кат. 65 кг Теодор Георгиев - 2 място
кат. 65 кг Якуб Дерменджиев - 3 място
кат. 71 кг Мартин Димитров - 2 място
кат. 92 кг Ивайло Пейзанов - 1 място
кат. 92 кг Емилиян Лазаров - 2 място

МОМЧЕТА
ОТБРНО КЛАСИРАНЕ - 2 място
кат. 38 кг Антонино Христов - 2 място
кат. 41 кг Борислав Кирилов - 1 място
кат. 41 кг Димитър Георгиев - 3 място
кат. 44 кг Ангел Тодоров - 2 място
кат. 52 кг Иван Костов - 3 място
кат. 75 кг Димитър Рачев - 2 място
кат. 85 кг Хрисимир Пиронков - 3 място

ЖЕНИ
ДЕВОЙКИ
ОТБОРНО КЛАСИРАНЕ
кат. 50 кг Ваня Узунова - 3 място
кат. 53 кг Иванка Барутчийска - 2 място
кат. 55 кг Мариела Желязкова - 1 място
кат. 57 кг Таня Тенева - 2 място
кат. 62 кг Рая Кьосева - 2 място
кат. 65 кг Никол Ангелова - 2 място
кат. 72 кг Сийка Иванова - 1 място

КАДЕТКИ
ОТБОРНО - 2 място
кат. 40 кг Антоанета Маринова - 2 място
кат. 43 кг Ралица Димитрова - 3 място
кат. 46 кг Диана Павлова - 2 място
кат. 49 кг Жулиета Бонева - 3 място
кат. 57 кг Ирена Бинкова - 1 място
кат. 61 кг Виктория Иванова - 3 място
кат. 69 кг Ванеса Калоянова - 2 място
кат. 73 кг Кристина Мечкова - 3 място

 
МОМИЧЕТА
ОТБОРНО - 2 място
кат. 33 кг Христина Алиева - 2 място
кат. 42 кг Яна Димитрова - 2 място
кат. 46 кг Никол Крумова - 2 място
кат. 50 кг Емине Осман - 3 място
кат. 54 кг Вени Търновлийска - 3 място
кат. 62 кг Софи Тенева - 1 място
кат. 66 кг Даниела Бръснарова - 2 място

Водещо новини