снимка Костадин Андонов

България изпрати Ивелин Попов с победа над Чехия

18 November 2019
Автор: start-photo.bg

Българският национален отбор по футбол завърши с победа участието си в квалификациите за европейското първенство догодина. Играчите на Георги Дерменджиев спечелиха с 1:0 домакинството си на Чехия и така приключиха на четвърта позиция в група А, далеч от местата, които дават право за участие на шампионата. Остава утехата от възможността за класиране след баражи, които ще се проведат през март.

Голямото събитие на вечерта е оттеглянето на капитана Ивелин Попов от националния отбор. Ден по-рано играещият в Русия футболист заяви, че срещу Чехия ще излезе за последен път с националната фланелка.

За съжаление двубоят се игра пред празни трибуни заради наказание след расисткия скандал от мача с Англия. Единственото попадение в срещата отбеляза Васил Божиков в средата на второто полувреме.