снимка Костадин Андонов

Левски победи шампиона Нефтохимик в дербито от Суперлигата

23 November 2019
Автор: start-photo.bg

Волейболният тим на Левски продължава възхода си под ръководството на новия треньор Андрей Жеков. "Сините" постигнаха четвърта поредна победа след 3:2 гейма при домакинството на шампиона Нефтохимик. Поражението е първо за бургазлии от началото на сезона в първенството.

Всичко за Левски се развиваше по план до края на втория гейм, след като тимът взе аванс от 26:24 и 25:21. След това обаче шампионите подобриха значително представянето си и с добра игра в нападение и на блокада стигнаха до тайбрек - 25:19 и 28:26.

Там на преден план излезе капитанът на "сините" Смилен Мляков, който напомни, че за истинската класа годините нямат значение. Той буквално разби съперника в атака и донесе победата на своя отбор с 18:16.