снимка Костадин Андонов

Волейболистите в преследване на олимпийска квота

06 January 2020
Автор: start-photo.bg

Мъжкият ни национален отбор по волейбол започва днес участието си в европейската олимпийска квалификация, която се провежда в Берлин. Първият двубой за играчите на Силвано Пранди е срещу фаворита в надпреварата Франция, който вчера спечели с 3:0 гейма срещу Сърбия в откриващия двубой от нашата група B. Другият тим, срещу който нашите ще се изправят в първата фаза, е Холандия.

Първите два отбора от всяка група се класират на полуфиналите. Само победителят в турнира ще си осигури квота за игрите в Токио. В другата група А са домакинът Германия, Словения, Белглия и Чехия.

През лятото българският тим беше само на точка от класиране на олимпиадата, когато имаше мачбол срещу Бразилия на квалификацията във Варна. България пропусна последните олимпийски игри в Рио де Жанейро, а преди 8 години стигна до четвъртото място в Лондон.