снимка cev

Успех! България с гръмка победа над Франция в Берлин

07 January 2020
Автор: start-photo.bg

Мъжкият ни национален отбор по волейбол започна с гръмка победа над Франция участието си на олимпийската квалификация в Берлин. Играчите на Силвано Пранди спечелиха с 3:2 гейма (25:23, 17:25, 25:22, 19:25, 15:8) срещу фаворита в надпреварата Франция в първия си двубой от група B на надпреварата.

В основата на успеха беше много високото ниво в началния удар на България, като така нашият тим успя да отговори на агресията, която французите традиционно предлагат със своя сервис. Освен това атаката ни се справи със силната блокада на съперника, за да може българският отбор да завърши с 50% успеваемост в нападение.

Най-резултатен за България стана Цветан Соколов с 23 точки, с 15 завърши Мартин Атанасов, а още 12 добави капитанът Виктор Йосифов.

Днес от 15:00 часа националите ни излизат срещу Нидерландия. Чиста победа с 3:0 или 3:1, както и поне два спечелени гейма срещу Сърбия утре, ще гарантират на България класиране за полуфиналите.