снимка cev

България с втора победа на олимпийската квалификация по волейбол

08 January 2020
Автор: start-photo.bg

Смятаната за невъзможна мисия пред националния отбор по волейбол за класиране на олимпийските игри в Токио изглежда все по реално осъществима. Играчите на Силвано Пранди постигнаха втора победа на квалификационния турнир в Берлин след 3:0 гейма над Нидерландия. Нашите изиграха втори пореден много силен мач и затвориха отделните части с 25:19, 25:16, 25:15.

В основата на успеха отново беше началният удар на българските волейболисти, с който те не оставиха много шансове за лесни нападения на противника. Тимът ни завърши с 10 аса при 11 грешки от сервис. Макар и нашите да трябваше да отиграват доста трудни топки, се справиха много по-добре от съперниците и приключиха мача с 52% успеваемост в атака.

Най-резултатен с 13 точки стана диагоналът Цветан Соколов, а по 10 добавиха Мартин Атанасов и Тодор Скримов.

Днес от 15:30 часа България играе решителен мач за класиране на полуфиналите срещу Сърбия. Два гейма ще ни осигурят второто място в групата, а победа с какъвто и да е резултат ни извежда на първата позиция.