снимка cev

България успя! Победихме Сърбия и продължаваме към Токио

08 January 2020
Автор: start-photo.bg

Мъжкият ни национален отбор по волейбол продължава да доминира на квалификационния турнир за класиране на олимпийските игри в Токио. Играчите на Силвано Пранди спечелиха и третия си двубой от група B на надпреварата с 3:2 гейма (25:21, 24:26, 25:22, 20:25, 15:13) срещу Сърбия и така се класираха за полуфиналите.

Там съперник на нашите ще е домакинът на турнира Германия, а в другия двубой ще се срещнат Франция и Словения. Само победителят в надпреварата ще си осигури място на игрите в Токио.

Българският отбор се нуждаеше от само два гейма, за да си гарантира класиране напред. Ето защо в последните два на игрището за България бяха играчи, които не получиха толкова време до момента. Въпреки това те успяха да измъкнат тайбрека и продължват победния ход на тима ни.

Най-резултатен с 20 точки за 3 гейма стана Цветан Соколов, а 14 добави Тодор Скримов.