снимка Бончук Андонов

Хебър ще защитава трофея в турнира за Купата на България по волейбол

19 January 2020
Автор: start-photo.bg

Най-добре представящите се отбори през сезона в клубния ни волейбол Нефтохимик и Хебър достигнаха до финала в турнира за Купата на България. Тимът от Пазарджик ще защитава трофея си от миналата година, след като вчера победи с 3:1 гейма Монтана в първия полуфинал.

Играчите на Атанас Петров имаха проблеми само във втората част, но през останалото време доминираха на полето и заслужено спечелиха. Канадският диагонал Брадли Гънтър приключи мача с 21 точки, а още 14 добави Тодор Алексиев.

Домакинът на финалния турнир Нефтохимик пък разби с 3:0 гейма Добруджа в другия полуфинал. Водени от своя капитан Николай Николов, бургазлии спечелиха първата част с 25:10, а до края на позволиха на съперника да се върне в мача.

Финалът е днес от 18:30 и ще бъде излъчван пряко в ефира на Диема спорт.