снимка Костадин Андонов

Нефтохимик победи Хебър за Суперкупата по волейбол (ГАЛЕРИЯ)

11 October 2020
Автор: start-photo.bg

Волейболистите на Нефтохимик победиха с 3:0 гейма (22, 23, 20) Хебър в мача за Суперкупата, който даде старт на новия сезон. Мачът се проведе в зала "Христо Ботев" при спазване на всички мерки за физическа безопасност и беше първи след 7 месеца пауза в клубния ни волейбол заради глобалната пандемия. Купата на победителите връчи министърът на спорта Красен Кралев.

В края на равностойния първи гейм Нефтохимик показа добра блокада, за да поведе в резултата. Втората част започна ударно за шампионите, които натрупаха сериозна преднина и макар съперникът да опита обрат, тимът от Бургас спечели частта с 25:23. Носителят на Купата на България Хебър трябваше да превъзмогне контузията на един от оснивните си играчи Теодор Тодоров, но въпреки това отборът показа сили да се бори на старта на третия гейм. В крайна сметка Нефтохимик беше по-силният тим и в тези минути, за да затвори мача с 3:0.

Най-резултатен за победителите стана Валентин Братоев със 17 точки, като той беше избран и за MVP в двубоя. Още 13 точки добави Мирослав Градинаров, а 18-годишният Денис Карягин завърши с 11. От другата страна диагоналът на Хебър Брадли Гънтър приключи с 21 точки.