България с победа в последната контрола преди евроквалификациите

07 January 2021
Автор: start-photo.bg

Българският национален отбор по волейбол спечели и последната си контрола преди предстоящите следващата седмица европейски квалификации. След двете победи над Северна Македония в Скопие преди Нова година, снощи играчите на Силвано Пранди надиграха съперника си и при втората проверка в столичната зала "Христо Ботев".

Тимът ни започна мача силно и с по-добро представяне във всички елементи взе аванс от два гейма. В третата част Пранди направи няколко примени и даде възможност на почти всички свои състезатели да влязат в игра. Геймът беше загубен, но младият ни състав показа качества в четвъртия, за да затвори мача с 3:1 (23, 17, -22, 20).

Най-резултатен за победата с 19 точки стана Аспарух Аспарухов, а друг от посрещачите - Александър Николов завърши с 10.

Съперниците на България в европейските квалификации са домакинът на двубоите Израел  и Австрия. Всеки от отборите ще играе по два мача срещу другите тимове, а само победителят в групата ще се класира за европейското първенство, което ще се проведе по-късно тази година.