снимка Костадин Андонов

Победа и две загуби за България след първата седмица в Лигата на нациите

31 May 2021
Автор: start-photo.bg

Мъжкият ни национален отбор по волейбол записа отрицателен баланс през първата седмица от Волейболната лига на нациите. През тази година турнирът се провежда в балон в Римини, като всички 16 отбора ще играят помежду си, а първите четири в крайното подреждане ще се класират за полуфиналите.

Играчите на Силвано Пранди отстъпиха с 0:3 гейма на Франция в първия си двубой. България водеше с 24:21 в първия гейм, но допусна обрат, а след това волейболистите на Лоран Тили показаха класа, за да запишат чиста победа.

Ден по-късно националите показаха достатъчно силна игра, за да спечелят в три гейма срещу Австралия. В последния си двубой вчера България беше близо до успех с 3:1 срещу Германия, като пропусна три мачбола в четвъртата част, а след това загуби в тайбрек.

Тази седмица от четвъртък до събота нашите ще изиграят нови три двубоя в Римини - срещу домакина Италия, Канада и Иран.