снимка Костадин Андонов

Пета загуба за България във Волейболната лига на нациите

06 June 2021
Автор: start-photo.bg

Мъжкият ни национален отбор по волейбол записа пета загуба в турнира Лига на нациите. В своя шести двубой България отстъпи с 0:3 (20:25, 31:33, 22:25) на Иран и остава на 14-о място във временното класиране след втората седмица на надпреварата.

Играчите на Силвано Пранди имаха аванс от 3 точки до първото техническо прекъсване в откриващия гейм, но след това Иран направи обрат и спечели частта с 25:20. Най-равностоен беше вторият гейм, в който България имаше много възможности да изравни, но ги пропусна и Иран си спечели голямо предимство. След 25:22 в третия гейм мачът приключи, а тимът на Владимир Алекно записа четвъртата си победа в турнира.

Следващата седмица на националите ни предстоят нови три двубоя срещу Полша, Бразилия и Нидерландия.