снимка Бончук Андонов

Отличен старт за България на европейското по волейбол за жени

19 August 2021
Автор: start-photo.bg

Женският ни национален отбор по волейбол направи отличен старт на европейското първенство, на което страната ни е съдомакин. Воденият от Иван Петков тим спечели с 3:0 гейма (25:20, 25:15, 25:19) срещу Гърция в първия си двубой от група B. Срещата се игра в пловдивската зала "Колодрума", като българският отбор не остави съмнение в по-високата си класа и се нуждаеше от 85 минути, за да приключи мача с чиста победа.

Най-резултатна за България беше капитанът Елица Василева с 19 точки, 13 добави Нася Димитрова, а с 10 завърши диагоналът Емилия Димитрова.

В следващия си двубой в събота тимът ни среща Испания. Другите отбори в група B са Чехия, Полша и Германия, като първите четири продължават към осминафиналите. България има шанса да играе като домакин и в първите два етапа от елиминациите и да си спечели място на Финалната четворка, която ще се играе в началото на септември в Белгад.