снимка Костадин Андонов

Волейболистките с втора победа на европейското в Пловдив

22 August 2021
Автор: start-photo.bg

Женският ни национален отбор по волейбол продължава по план пътя си към елиминациите на европейското първенство, на което страната ни е съдомакин. В пловдивската зала "Колодрума" воденият от Иван Петков тим спечели с 3:0 гейма (25:12, 25:19, 25:21) срещу Испания и записа втората си победа в турнира. Този успех на практика гарантира на България излизането от групата, като за осминафиналите се класират първите четири отбора.

Въпреки убедителната победа, тимът ни трябваше да премине и през трудни моменти. Капитанът Елица Василева получи болки в бедрото и селекционерът Иван Петков реши да я запази за третата среща с Германия, а на нейно място във втория гейм се появи опитната Ева Янева. В отсъствието на Василева най-резултатна за България в мача стана Емилия Димитрова с 13 точки.

Като фаворит в групата се очертава отборът на Полша, който вече записа три победи от три мача. Успех над Германия днес ще отвори широко вратите на България към четвъртфиналите, защото ще доближи тима ни до едно от първите две места в групата, което означава по-лек съперник в първия кръг на елиминациите.