снимка Костадин Андонов

България с трета победа на Евроволей 2021

25 August 2021
Автор: start-photo.bg

България записа трета победа на европейското първенство по волейбол за жени. В пловдивската зала "Колодрума" воденият от Иван Петков отбор спечели с 3:0 гейма (26:24, 25:12, 25:19) срещу Чехия и кръг преди края на груповата фаза си гарантираха място сред първите три отбора в класирането.

Интрига имаше само в първия гейм, в който тимът ни загуби аванс от 5 точки и трябваше да спасява геймбол за съперника. В следващите две части България показа по-високата си класа и заслужено стигна до чиста победа. Гергана Димитрова стана най-резултатна с 14 точки, а с по 12 завършиха Елица Василева, Емилия Димитрова и Нася Димитрова.

Днес от 20:30 часа България ще изиграе и последния си двубой в група B срещу Полша, като при победа тимът ни ще измести съперника си оъ първата позиция.