снимка Костадин Андонов

Страхотна България победи Полша и спечели групата си на Евроволей 2021

26 August 2021
Автор: start-photo.bg

Женският ни национален отбор по волейбол изигра най-силния си мач от началото на европейското първенство, а може би и през цялата година, за да спечели с 3:1 гейма (18:25, 25:21, 25:21, 25:23) срещу Полша. Срещата беше директна битка за първото място в група B, а с това постижение тимът на Иван Петков успя да си осигури двубой с Швеция на осминафиналите.

Мачът не започна добре за българският отбор и водени от своя лидер Магдалена Стисяк, полякините взеха инициативата. Искрата в българското поле в началото на втората част обаче бързо се превърна в огън, от който Полша не намери изход. Отдаденост в защита, силна игра на блокада и правилни решения в атака, където на висота в края на мрежата бяха Елица Василева, Емилия Димитрова и Гергана Димитрова, бяха ключът към победата.

Емилия Димитрова стана най-резултатна с 24 точки, а капитанът Елица Василева добави 21.

Срещата с Швеция е в събота, а при успех България ще срещне победителя от осминафинала Нидерландия - Германия. Мачовете на нашия отбор от тези фази на надпреварата също ще се играят в пловдивската зала "Колодрума", а голямата цел е класиране на финалната четворка в Белград.