България започна с победа на световното по волейбол до 21 години

24 September 2021
Автор: start-photo.bg

Мъжкият ни волейболен отбор до 21 години започна с победа участието си на световното първенство, на което страната ни е домакин заедно с Италия. В столичната зала "Левски София" селекцията на Найден Найденов спечели с 3:0 (25:21, 25:21, 25:23) първия си двубой от група B срещу Бахрейн.

Няколко дни, след като двата тима се срещнаха в контролен мач и България победи с 3:2, съперникът отново се противопостави в голяма част от срещата. В края на всеки от геймовете обаче българският тим беше по-точен у стигна до чист успех. Най-резултатен с 18 точки стана Денис Карягин, а 11 добави Александър Николов.

Днес от 19 ч. България ще играе срещу Куба, а победа ще осигури на тима ни класиране за следващата фаза.