снимка Костадин Андонов

Симеон Терзиев отпадна на четвъртфиналите в Созопол

16 October 2021
Автор: start-photo.bg

Симеон Терзиев отпадна на четвъртфиналите на турнира ITF M15 в Созопол. 19-годишният ни тенисист, който беше последният българин останал в надпреварата, отстъпи с 4:6, 2:6 пред поставения под номер 4 в основната схема Бен Патаел от Израел.

Двубоят започна равностойно, като двамата си размениха по един пробив. Решаващ се оказа седмият гейм, в който Терзиев имаше колебания на свой сервис и съперникът му взе необходимото предимство, за да спечели по-късно първия сет. Българинът стоеше добре и в началото на втората част до 2:2 гейма, но след това допусна два пробива и загуби мача.

Победите преди това над Георге Цивадзе (Грузия) и петия поставен Александър Донски осигуриха на Терзиев две точки за ранглистата на ATP.