снимка Бончук Андонов

Нефтохимик влезе в топ 3 на Efbet супер волей

26 November 2021
Автор: start-photo.bg

Волейболистите на Нефтохимик записаха важна победа с 3:1 (24:26, 25:17, 22:25, 22:25) при гостуването си на ЦСКА. Двубоят бе от седмия кръг на Efbet супер волей, а с този успех играчите на Николай Желязков изпревариха съперника си в класирането и вече са на трета позиция с шест победи и само едно поражение. Най-резултатен за гостите стана словашкият посрещач Юлиус Фиркал с 21 точки, а 20 добави диагоналът Николай Учиков. За ЦСКА с 22 приключи египетският диагонал Реда Хайкал, който обаче беше спрян цели шест пъти от блокадата на съперника.

Лидер в първенството с пълен актив от седем победи е Пирин. Тимът от Разлог спечели с 3:1 гейма гостуването си на Сливнишки герой. Без нито един загубен гейм и с мач по-малко на втората позиция е шампионът Хебър. Отборът, който си осигури историческо първо участие в груповата фаза на Шампионската лига, спечели с 3:0 гейма гостуването си на Локомотив Пловдив.