снимка Костадин Андонов

Хебър - Дея спорт и Нефтохимик - Пирин са полуфиналите за купата по волейбол

30 January 2022
Автор: start-photo.bg

Носителят на Купата на България по волейбол при мъжете Нефтохимик продължава защитата на трофея си от миналата година. В очаквания с най-голям интерес четвъртфинал един от домакините на финалния турнир победи без особени проблеми Монтана с 3:0 гейма. За гостите в игра не се появи един от основните посрещачи Радослав Попов, което се отрази на представянето на тима на Даниел Пеев. Нефтохимик пък превъзхождаше съперника си по всички показатели и закономерно стигна до чиста победа.

Така днес в бургаската зала "Младост" тимът на Николай Желязков ще излезе в полуфинална битка срещу Пирин. Отборът от Разлог спечели с 3:1 срещу Левски, като и двата тима имаха сериозни проблеми със заболели играчи и хора от треньорския щаб. Срещата ще се запомни с дебюта в мъжкия волейбол на Виктор Жеков, който е син на наставника на "сините" Андрей Жеков. 16-годишният волейболист трябваше да бъде основен разпределител на тима в този двубой заради отсъствието на Владимир Станков и Симеон Николов.

Срещата Нефтохимик - Пирин е днес от 18:30 ч. В 16:00 пък започва първият полуфинал, който противопоставя Хебър и Дея спорт. Шампионите не се затрудниха при успеха с 3:0 над Дунав в първия четвъртфинал вчера. Другият домакин на купата Дея спорт пък се възползва максимално от проблеми с болни и контузени играчи в лагера на ЦСКА и също записа успех в три гейма.

Големият финал за Купата на България е утре от 19:00 ч.