снимка Костадин Андонов

Хебър спечели за трети път Купата на България по волейбол (ГАЛЕРИЯ)

01 February 2022
Автор: start-photo.bg

Хебър е новият носител на Купата на България по волейбол при мъжете. Тимът от Пазарджик победи с 3:1 гейма Нефтихмик и по този начин отне трофея от своя съперник. За Хебър това е трети триумф за Купата на България, като и в трите финала отборът надделя именно над Нефтохимик.

Успехът в бургаската зала "Младост" не дойде лесно, въпреки че до момента през сезона играчите на Камило Плачи бяха загубили само един гейм на местно ниво. Нефтохимик изпусна своя шанс в третия гейм при резултат 1:1 и 18:11 точки в тази част, когато гостите осъществиха обрат и поведоха за втори път в мача. В последната част Хебър беше по-категоричен и затвори мача с 25:21.

За най-полезен играч на турнира беше избран италианският посрещач на победителите Якопо Масари.