снимка Start-photo

Левски победи Дея спорт в дербито на кръга в Efbet супер волей

16 February 2022
Автор: start-photo.bg

Левски победи с 3:1 гейма Дея спорт в дербито на 14-я кръг от волейболното първенство. В зала "Левски София" двата тима изиграха много оспорван мач, но "сините" показаха повече точност в най-важните моменти в края на отделните част и стигнаха до успеха, който ги остави на пета позиция във временното класиране. Най-резултатен за победата стана Боян Йорданов с 15 точки, а 13 добави Гордън Люцканов. От другата страна с 26 точки за Дея спорт завърши руският диагонал Виталий Василиев.

Лидерът Хебър, който все още няма загуба през сезона, не изигра своя двубой срещу Славия, защото има ангажименти в Шампионската лига. В класирането с баланс от 14 победи и 2 загуби следват Нефтохимик и Пирин. Двата тима се справиха в три гейма съответно с Берое и Локомотив Пловдив в междиния кръг. ЦСКА спечели с 3:1 срещу Дунав в Русе, а победи като гости записаха още Добруджа и Монтана над Раковски и Ботев Луковит.